Arbeidsuhell i oppsigelsestid

Publisert 16.12.08 av Baard Fiksdal

En av våre ansatte hadde i sin oppsigelsestid et arbeidsuhell som gjorde at han ble sykemeldt i 2 uker fra og med siste uken i oppsigelsestiden. Har han rett på sykepenger fra bedriften etter oppsigelsestidens utløp?

Nei, det følger av folketrygdloven § 8-18 siste ledd at arbeidstakers rett til sykepenger fra arbeidsgiver faller bort når arbeidsforholdet opphører. Dette forutsetter imidlertid at tidspunktet for opphøret var fastsatt før arbeidsuførheten oppstod.

 

Verktøylinje


Kontakt

NHO Service
PB 5473 Majorstuen
0305 Oslo

Sentralbord    23 08 86 50
Pressekontakt: 930 88 777


Send oss en e-post

Abonnér på nyhetsbrev

© NHO Service Webredaktør: Baard Fiksdal